Zdrowy styl życia

To, że sport ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia człowieka wiemy już nie od dziś. Ruch wpływa również na nasze dobre samopoczucie. Dzięki aktywności fizycznej możemy oderwać się od codziennych zmartwień. Oto argumenty, które potwierdzają, że WARTO UPRAWIAĆ SPORT!

1. Sport pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.

Każdy z nas zapewne słyszał już to w swoim życiu wiele razy. Jednak czy zdajemy sobie sprawę, co tak naprawdę to oznacza? Osoby z otyłością są dużo bardziej narażone na choroby układu krwionośnego, na przykład miażdzycę, nadciśnienie tętnicze, czy też nieprawidłowy poziom cholesterolu. Są to jedne z najbardziej niebezpiecznych chorób. W bardzo dużej części przypadków prowadzą bowiem do śmierci. 


2. Zwiększenie wydolności serca.

Serce zdrowej osoby dorosłej bije około 70-80 razy na minutę, zaś serce osoby, która jest aktywna około 50 razy. Dzięki temu, najprościej mówiąc serce tej osoby będzie w stanie "przepracować" więcej lat.laughing


3. "Lek na stres"

Podczas wysiłku fizycznego w organizmie wzrasta ilość endorfin, czyli hormonów szczęścia. Podczas gry w piłkę,  jazdy na deskorolce, czy każdej innej aktywności fizycznej jesteśmy w stanie choć na chwilę zapomnieć o problemach i troskach dnia codziennego

4. Ludzie aktywni są lepiej postrzegani przez innych.

Obraz osoby wysportowanej, umięśnionej, spędzającej wolny czas na stadionie chyba od zawsze budzi podziw. Dla wszystkich "leniuszków" taka osoba jest pewego rodzaju guru. Ludzie uprawiający sport sa postrzegani przez innych jako szczęśliwsi.

 

WARTO UPRAWIAĆ SPORT!

 

 

 

 

 Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2018 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl